Huriye KAYABAŞI (ÖZENER)

[28.12.2013 14:45:18]

 TATLI BİR …

Marka ve Patent Danışmanı olarak onüç yıldır müvekkillerime yazılarımla ve seminerlerimde ki konuşmalarımda hep şunu söyledim ; ‘’ Unutmayın ki bir markayı oluşturmak emek ve zaman ister ’’ . MARKANIZ harcadığınız emeğinizin ve zamanınızın karşılığında oluşan değerdir.

 

Size tatlı bir hayalimi anlatmak istiyorum..

Huriye Özener’ i bir yere getirmek için ; Güven, Bilgi ve Deneyim ilkeleri esas olmak üzere büyük bir özveri ile uğraştım. Zaman sürecinde yaptığı iş içerisinde o kimliğini kazanmış ve logosu ile bunu tamamlamıştı. Bu kimliğin oluşabilmesi için önce zaman sonra emek devreye girdi.

 

Zaman prensiplerini , emek hizmetinin kalitesini ve bunların birleşmesi ile her geçen gün deneyimini bir araya getirdi. Artık o hiç durmadan bilgilerini anlatmaya , yazmaya yazmaya … başladı. Anlattıkça , yazdıkça güzel bir slogan çıkarttı. ‘’ Her marka Tescil, Her Tescil Bir Danışman İster.. ’’ Kendi kimliği ile oluşan sloganı ile birlikte Türk Patent Enstitüsüne müracaat için ilk adımını attı.

 

Çünkü seçtiğiniz isim, enstitü tarafından tescil edilene kadar ASLINDA SİZİN DEĞİLDİR ve ANCAK TESCİLDEN SONRA SİZİN OLUR diyerek şuan tescil belgesini sabırsızlık ile bekliyor. Ama bu süreçte durmadan kararlı adımlarla işine devam etti. Bir ekip kurarak bu ibarenin en güzel şekilde taşınması için uğraş veriyor. Bu uğraş içerisinde sizlere de MARKALAŞMANIN ne anlama geldiği nasıl korunması gerektiğini hukuksal anlamda neler yapılabilirliğini yaşayarak daha net ifadeler ile anlatabiliyor.

 

Unutmayın ki MARKA OLMAK ve MARKALAŞMAK zor bir süreçtir. Bu süreç içerisinde yalnız olmadığınızı ve sizin kimliğiniz için uğraş veren bir ekibinizin ve bu ekibinizin içerisinde olduğumuzu unutmayınız. Bu tatlı oluşumun içerisinde Huriye Özener’ e yer verdiğiniz için teşekkür ediyorum.

 

Huriye KAYABAŞI (ÖZENER)

ÖZENER Marka & Patent Danışmanlık Ofisi


Diğer Makaleler